KKK

Robotniiduki valimine

Suuri erinevusi tegelikult ei olegi. Tuntud markidel on mõned tippmudelid lisaks, millel on omadusi, et hakkama saada ka raskemates ja nõudlikumates tingimustes. Niidurobot robotid saavad aga tavatingimustes sama hästi hakkama ja seda oluliselt soodsama hinnaklassi eest, kui tuntud väiksema ja keskklassi mudelid. Niidurobot mudelid on toodetud Hiinas nagu seda on ka tihti tuntud kaubamärkide puhul.
Soovitame vaadata esimese hooga, kui suur on teie niidetav muru pind. See ei tohi kindlasti ületada masina soovituslikku pinna vahemikku, sest vastasel juhul hakkab kannatama muru niitmiskvaliteet ning kui suunata masin liiga pikkadeks töötundideks päevas tööle, siis on ka tema eluiga lühem ning kuluosasid võib rohkem vaja minna. Edasi tuleb vaadata, kui keeruline on niidetav ala, kas see on näiteks lihtne ristkülik võI hoopis keerulisema kujuga ning kui palju on niidetava ala sees takistusi. Keerulisema purupinna puhul soovitame eelistada 1 astme võrra võimsamat mudelit. Loomulikult võib ka lihtsalt enda soovi korral valida võimsama mudeli, kui pinna suuruse vahemik ette näeks, see ei ole probleemiks.
Teid teenindab teile volitatud Niidurobot OÜ hooldustöökoda.
Garantii on 2 aastat.

See sõltub suuresti niidetavast pindalast ja sellest mis koormusega niiduk töötab. Kui robotniiduk töötab aastas 6-7 kuud enda võimekusele vastaval võI väiksemal pindalal, siis kestab aku enamasti 3-5 hooaega. Aku säästmiseks saate seada taimeri vastavalt teie murupinna suurusele. Kuival ja kehvema murukasvuga aastaajal saate lihtsalt vähendada töötamise aega kaotamata töö tulemuses. Aku eluiga võib lühendada selle täielik tühjenemine. Selle vältimiseks soovitame jälgida aku täituvust ka perioodidel, kui robotniiduk on pikemaks ajaks seisma pandud (näiteks talvel).

Sõltuvalt aia keerukusest ja niiduki mudelist, saab niidurobot hakkama kuni 3600 m² +/-20% suuruste aedadega.
Ei, üldjuhul mitte. Me soovitame perfektseks viimistluseks murupinna servad niita murutrimmeriga. Eraldi muruniiduk võib vajalik olla eraldi väiksemate murulappide olemasolul, mis ei ole põhipinnaga ühenduses.
Võite panna kõrvuti tööle kaks võI rohkem masinat. Paljudel klientidel on töös mitu masinat. Kui mitu niidetavat ala jäävad teineteise kõrvale, siis jääb nende vahele küll masina laiune niitmata ala, mida tuleb eraldi käsitsi niita.
Jah, väiksemasse aeda võib valida väiksema jõudlusega masina võI seadistada suurema mudeli niitmisaeg vastavalt oma aiale, kasutades seadetes ajagraafiku funktsiooni.
Põhimõtteliselt jah – seda aeda mida saab niita tavalise niidukiga, saab üldjuhul niita ka niidurobot niiduki abil. Kasutusmugavust võib piirata killustatud aed (murupind koosneb paljudest väikestest ühendamata murulappidest). Seadistamisel tuleb tagada, et niidurobot ei niidaks ala, mida te ei soovi niita, näiteks lilled, puud, põõsad, kivid jne. Peamiseks probleemiks võib osutuda see, kui erinevad aia osad on erinevatel kõrgustel.
Tänu suurtele veoratastele saab niidurobot hakkama kaldega murupindadel. Ainult väikesed sügavad ja järsud augud võivad põhjustada niiduroboti kinnijäämist. Samas on robotniiduk piisavalt väike selleks, et järgida sujuvaid ebatasase pinna kumerusi. Ta ei lõika maha aga “künkaid” nagu seda teevad suuremad tavaniidukid.
Olenevalt mudelist jäävad niidurobot mudelid hinnavahemikku 680 € kuni 1450 €.
Vastupidi, kui teil on rohuallergiaid võI heinapalavik, võib robotniiduk niiduk olla teie probleemile hoopis suurepäraseks leevenduseks. Kuna te ei pea sel ajal ise kohal olema, kui niidurobot niiduk teie muru niidab, jääb automaatselt ära suurem osa kokkupuudetest murujääkidega. Lisaks hoitakse muru kogu aeg lühikesena, nii et allergeenid väga ei lendugi.
Mõnedel kallimatel tuntud kaubamärgi robotniidukitel on sisseehitatud gps, mis hõlbustab esmast seadistamist ja aitab robotil keerukama ülesehitusega aedades nutikamalt navigeerida. Lihtsamad niidurobot.ee niidukid suudavad nutika niitmisprogrammi ja piirdekaabli abil aga sama niitmistulemuse tagada. Turva eesmärkidel on võimalik asukohta näitav GPS-süsteem soovi korral ka niidurobot.ee niidukitele lisada.

Robotniiduki paigaldamine

Meie pakutavate robotniidukite paigaldus koosneb piirdekaabli ja laadimisjaama paigaldusest ning masina seadistamisest, erisoovide korral.
Ei, aga on soovitatav. Kaabli võib paigaldada maapinnale, kasutades selleks kinnitusvaiasid – mõne nädalaga katab kaabli kasvav muru. Hea soovitus on näiteks muru niiduala servadel võimalikult madalaks lõigata, et paigutada kaabel maapinnale võimalikult lähemale. Kui aga soovite kaabli kohe alguses maasse kaevata, on soovitatavaks sügavuseks 3-5 cm.
Jah. Praktika on näidanud, et kaabli võib paigaldada unikivi võI kõnniteeplaatide alla. Paigaldussügavus peaks olema kivi paksus aga mitte üle 0 cm.
Piirdekaabliga ümbritsetakse ala kus robotniiduk niidab. Piirdekaabel ühendatakse robotniiduki laadimisjaamaga. Samuti saab piirdekaabliga eraldada tööala seest piirkonnad, mis jäävad niitmisest välja.
Ei, niidurobot mudelid ei vaja juhtkaablit, sest naasevad laadimisjaama vaid piirdekaablit kasutades.
Jah, sõltuvalt mudelist saab niidurobot hakkama kuni 60 cm laiuste käikudega.
Eeldusel, et kaabel on teie lillepeenra, puu, põõsa võI muu eseme ümber õigesti paigaldatud, ei saa niidurobot seda kahjustada võI sellesse alasse siseneda. Kui piirdekaablit ei saa iga takistuse ümber kasutada, siis tugevamaid puid ei suuda ka robotniiduk vigastada. Vajadusel saab kasutada ka mehaanilist kaitset puu võI põõsa ümber.
Selleks tuleb ära mõõta niidetava ala välisperimeeter kõigi oma pööretega ning liita vajadusel juurde niitmisalast välja jäävad saarte jaoks vajalik kogus, arvestusega kui palju läheb tarvis kaablit saare juurde jõudmiseks, sellele ringi peale tegemiseks ja sealt kaabli tagasitoomiseks. Loomulikult on mõistlik arvestada juurde mõningane varu. Soovitame paigaldatava kaabli koguseks üldjuhul mitte valida üle 400 m.
Paigalduse hind sõltub paigaldatava kaabli mahust ja selle keerukusest ning paigalduskoha asukohast. Üldjuhul jääb see maksumus 250-500 € piiresse.

Robotniiduki kasutamine

Terade tööiga sõltub pinnase ja rohu tüübist, niiduala suurusest ja sellest kas on muru on tolmune võI määrdunud. Keskmine kasutaja võiks parima niidutulemuse saavutamiseks vahetada robotil terasid u. 3 korda hooaja jooksul. Kerged süsinikterasest lõiketerad saab robotiomanik vahetatud mõne minutiga ning selleks on vaja vaid tavalist ristpeakruvikeerajat.
Niidurobot mudelitel saab valida muru lõikekõrguseks ehk terade kõrguseks maapinnalt 2,5-5,5 cm. Arvestades aga muru tervist ja niiduki maksimaalset ekspluatatsiooni, on soovitav kasutada kõige kõrgemat 5,5 cm lõikekõrgust. Sellise pikkusega muru näeb pideval niitmisel hea välja ja on vastupidavam ka vahepealsete põuaperioodide ajal. Kõrgem lõiketerade asend aitab pikendada ka nende eluiga, kokkupõrkel murul asuvate võimalike võõrkehadega.
Jah, see on väga lihtne. Võrreldes tavaliste niidukitega on robotniiduk väga kerge, ainult 12 kuni 18 kg. Juhtpaneeli ja äppi on lihtne mõista ja kasutada – pärast niiduroboti seadistamist saab ta edaspidi ise hakkama.
Kui rohi on väga kõrge ja tihe, peaksite lõikekõrgust tõstma ning seda siis järk-järgult soovitud tasemele langetama. Äärmuslikel juhtudel, kus rohi on väga üle kasvanud on mõistlik enne, kui robotniiduk tööle seada, niita murupind mõne muu niidukiga robotniiduk töö hõlbustamiseks piisavalt madalaks.
Tegelikult hoopis robotniiduk mõjutab sammalt. Pidev niitmine mõjub muru kasvule väga hästi ning selle tulemusena sammal järk-järgult kaob teie murult.
Jah, robotniiduk niidab muru mistahes ilmastikutingimustes ja saab hakkama ka vihmas. Siiski soovitame niiduki äärmuslike ilmastikutingimuste korral, nt tugev paduvihm ja torm, otsese liigvee eest varjule panna. Samuti kogub niiduk märga muru niites põhja alla murujääke, mis võivad hakata kuhjuma. Selle vältimiseks saab sisse lülitada vihmasensori, et niiduk lõpetaks vihma korral niitmise ja naaseks laadimisjaama, kuni vihma lõppemiseni.
Kõik Niiduroboti poolt pakutavad robotniidukid kasutavad Li-Ion akusid, mis töötavad ühtmoodi hästi sõltumata temperatuurist.
Niitmisel juhusliku mustri järgi saate kogu aias ühtlase vaibataolise muruväljaku. See on kõige kindlam viis, mis ei jäta niitmata muru ja katab ühtlaselt kogu murupinna. Tulemus on sama ka GPS-ga varustatud robotniidukitega.
Ei, üldse mitte. Niidurobot müratase on väga madal, maksimaalselt 60 db. Seda ei saa kindlasti võrrelda keskmiste tavalisete muruniidukite müraga, mis jääb vahemikku 95 kuni 100 db. Niidurobot niiduki võib rahumeeli aeda töötama jätta, ilma et see teid võI teie naabreid häiriks. Kuulete ainult vaikset elektrimootori surinat.
Robotniiduk töötab akutoitel, seega ei tekita niiduk mitte mingeid heitgaase ning selle energiatarve on väga madal. Jooksvad kulud elektrile on sõltuvalt mudelist ja niiduala suurusest umbes 4 € – 16 € hooaja kohta.
Kuigi robotniiduki tarbitav võimsus on väga väike, on olemas oht lõigata sõrmi võI varbaid kui nad satuvad kontakti lõiketeraga. Tänu sisseehitatud ohutusfunktsioonile katkestab tera automaatselt töö, kui niiduk üles tõstetakse võI kummuli pööratakse. Kaugus väliskorpuse ja lõiketera otsa vahel on samuti eriti suur, et vältida käte võI jalgade juhuslikku kokkupuudet teradega. Sellele vaatamata soovitame lülitada robotniiduk välja kui väikesed lapsed mängivad murul.
Jah. Niidurobot niidukitel on mitu aktiveeritavat vargusvastast kaitsesüsteemi. Kõige olulisem on et robotniidukit ei saa kasutada ilma isikliku PIN-koodita (kui see on aktiveeritud). Lisaks laseb seadistuslukk laseb niidukil töötada vaid teie loodud niitmissüsteemis. Soovi korral on lisavarustusena võimalik lisada asukohta jälitav gps-süsteem.
Ei. Meie kogemus näitab, et enamasti väldivad lemmikloomad robotniidukit ja hoiavad sellest mõistlikku kaugusesse. Sellest hoolimata on robotniiduk varustatud põrkeanduritega, mis annavad niidukile käskluse tagurdada ja valida teine suund, kui niiduk peaks millelegi (nt. lemmikloomale) otsa sõitma. Kui niiduk lemmikloomale siiski otsa sõidab, on kontakt väga õrn ega põhjusta tõenäoliselt vigastusi. Enamasti piirdub asi kerge ehmatusega ja lemmik on edaspidi hoolsam jälgima niidumasinat ja selle liikumisi.
Ei. Hoolitsemine selle eest, et murul ei oleks kõrvalisi esemeid, kuulub omaniku kohustuste hulka. Kõik esemed, mis on nii väiksed, et robotniiduk neist üle sõidab, võivad saada vigastada, samuti võivad saada viga ka masina terad. Enne niiduroboti kasutamist hoolitsege selle eest, et teie murule pole jäetud väikseid esemeid.
Terade tööea pikendamiseks tuleks sedasorti esemed regulaarselt ära korjata võI kokku riisuda. Nad ei vigasta niidukit, kuid terad kuluvad rutem. Tugevamad esemed, nt. Puuoksad võivad ka vigastada võI painutada terasid, millest tulenevalt võib niidutulemus halveneda.

Enne kui oma robotniiduki talveks hoiule panete, tuleks see puhastada ja kuivatada ning seejärel hoida seda kuivades ja soojades tingimustes. Soovitame laadimisjaama hoida talvel niidukiga samades tingimustes. Paigaldatud kaabeldus jääb oma kohale uut hooaega ootama. Soovi korral võite robotniiduki hoiustamise usaldada Niidurobot OÜ-le. Teenus sisaldab ka masina hooldust, teste ning tarkvara värskendamist. Tutvuge niidurobot robotniiduki hoolduspakettidega.

Terade õigeaegne vahetamine on kvaliteetse lõiketulemuse ja masina pikaealisuse saavutamiseks väga tähtis. Aeg-ajalt võiksite leida paar minutit, et niiduki rattad, korpus ja laadimisjaam sinna kogunenud rohust ja mustusest puhastada.
Jah. Ergobot äpp võimaldab ühe kontoga siduda mitmeid niidukeid.

Pöörduge Niidurobot OÜ poole, aitame teil taastada PIN-koodi. PINkoodi saab taastada ainult see inimene, kes ostuhetkel sai niiduki omanikuks registreeritud.

Jah. Ühe niidukiga võib seotud olla mitu telefoni, kuhu on installeeritud Ergobot äpp.