Robotniiduki paigaldamine

Robotniiduki paigaldamine

Niidurobot süsteemi paigaldamine ei ole tegelikuses keeruline. Mururobotitega on kaasa põhjalikud paigaldusjuhendid, mille abil on võimalik süsteemi ülesseadmisega hakkama saada ka iseseisvalt.
Suurim samm on sobiva niiduki mudeli valmine, mis vastaks niidetava pinna suurusele ja keerukusele.
Järgnevalt tutvume samm-sammult kogu protsessiga alates mururoboti valimisest, kuni selleni kui saate näiteks külm jook käes vaadata, kuidas truu koduabiline tööd tehes, muru ilusa hoiab.

Robotniidukid

Robot muruniiduki valimine

Tegemist on kõige esimese sammuga, et lõpuks oleks meil kena hooldatud muruplats.
Kõige olulisem mõõdupuu on pinna suurus. Niiduk peab olema piisavalt võimekas, et see suudaks ette antud töö mahuga toime tulla. Kui valida vähem võimekas mudel, siis võib tulemuseks olla ebakvaliteetne niitmistulemus ning samuti masina lühem eluiga, kuna niitmine peaks toimuma pikemalt ja tihedamini. Võimsama mudeli, kui pinna suurus ette näeks võib soetada. Lausa vajalik on see juhul, kui pinnad on keerulise kujuga ehk on liigestatud, on täis takistusi ja esineb rohkesti ebatasast pinda. Niidurobot mudelid suudavad kõik toime tulla kuni 20 kraadiste kallakutega.  
Tuleb määrata niidetava ala perimeetri pikkus, mis määrab ära niiduki piirdekaabli kogupikkuse. Sellele saab vajadusel lisada takistustest lihtsamalt möödajuhtimise lisakaablid. Üleliia pikas kaablis võib juhtsignaal liiga nõrgaks jääda ja masina töö on häiritud.

 

Kokkuvõtteks on soovitav valida selline mururoboti mudel, mis suudaks hakkama saada 130% pinnaga teie mõõdetud alast, kui aed on keskmise keerukusega ja  150% pinnaga, kui muruplats on keskmisest keerukam.

Liigestatus tähendab näiteks seda, kuidas on niidetav ala jagatud mitmeteks osadeks näiteks hoonete, iluaedade, basseinide või muude murust kõrgemal või madalamal asuvate aladega.  Takistusteks on näiteks puud ja põõsad.

Planeerige oma eelseisev paigaldus

Aeg pliiatsi paberile panemiseks ja paigaldamise kavandamiseks. Soovitame teil joonistada oma aia lihtne visand või printida välja oma aia google maps pilt. Seejärel saate märkida oma kavandatava laadimisjaama asukoha. Joonistage välja kogu perimeetri traadi paigaldus, näidates vahekaugust, mille teie traat peab olema teie hoovi igast servast. Pöörake erilist tähelepanu aladele, kus teie niiduk pöördub ümber välisnurkade, et veenduda, et niiduki tagaosa ei riivaks pöörates midagi.
Veenduge, et laadimisjaam saaks voolu ja et olete valinud asendi, mis võimaldab laadimisjaama ees piisavalt sirget kaabli osa, et niiduk saaks korralikult dokkida. See on tavaliselt umbes 2 meetrit

Robotniiduki paigaldamine
Robotniiduki laadimisjaama paigaldamine

Laadimisjaama paigaldamine

Laadimisjaama asukoht ja paigaldamine on teie paigaldamise üks olulisemaid osasid. Valitud koht on eelistatavalt varju all või kui see pole vajalik, tuleks osta ja paigaldada ka vihmakate. Nagu varem mainitud, vajate laadimisjaama ette  vähemalt 2,5 meetrit sirget piirdekaabli osa, et niiduk saaks iga kord õigesti joonduda ja dokkida.
Soovitame teil rohttaimed laadimisjaama alt eemaldada ja ette valmistada võimalikult tasane maapind. 
Samuti on vajalik laadimisjaama lähedusse tuua elektriühenduse võimalus, et niiduki laadimiskaabel ulatuks selleni.

Perimeetri kaabli paigaldamine

1. osa – kaugused servadest

Kaugus, millesse perimeetri kaabel muru servadest paigaldate, varieerub vastavalt sellele, kas kõrval asuv ala on maapinnaga samal tasapinnal või erineb sellest. See kõik on juhendmaterjalides ära toodud. Teie robotniiduk sõidab laadimisjaamast seatud tsooni või koju tagasi täpselt mööda kaablit, olles selle kohal.
Kui teie murul on kõrgemad või madalamad servad, näiteks tara, tõstetud aiapeenar või bassein, peab kaabli paigaldama umbes poole niiduki laiusest pluss manööverdamisruum (40cm). See võimaldab niidukil mitte riivata kõrgemaid objekte ja või kukkuda alla.
Seal, kus muruga piirnevad samal kõrgusel olevad alad, mis võimaldavad niidukil ühe rattaga sõita ühe poole peal ja teisega samal ajal teisel, (tavaliselt muru kõrval asuv betoonist või asfalteeritud pind), saate kaabli paigaldada piirjoonest 10 cm muru poole või ka vähem. See võimaldab teie niidukil lõigata muru kuni lõpuni välja.
Pärast paigaldamise kavandamist paberil, on soovitab murule paigaldada tikud, et näidata muru servadest vajalikke distantse.
Vältida tuleb nurgakujulisi paigaldisi ja teha nende asemel kaared.

Robotniiduki piirdekaabli paigaldamine
Robotniiduki piirdekaabli paigaldamine, takistuste korral

2.osa – saared ja keelutsoonid

Enamikes juhtudel on muru sees selliseid alasid, kuhu te ei soovi, et robotniiduk siseneks. See võib olla lillepeenar, suurem puu, bassein vms.
Niiduki neisse piirkondadesse sisenemise peatamine on lihtne. Perimeetri lähimast punktist saab tuua kaabli ja paigaldada selle ümber soovitud keeluala ning kui seejärel viia kaabel tuldud rada pidi tagasi, siis niiduk ei arvesta kahte kõrvuti asetatud kaablit, kuid järgib siiski paigaldatud kaablit ümber takistuse. Kaablit takistuse juurest tagasi viies jäetakse nende kahe vahele ca 1 cm distants.

3. osa – platsidega ja teedega ristumised

Sõidutee või selle osa ületamine võib olla teie paigaldamise vajalik osa. Teie perimeetri kaabli betooni ületamiseks võib seda saavutada kolmel viisil.
Kõige lihtsam viis on paigaldada kaabel olemas olevasse vuuki.  
Teiseks soovitame vastava ketaslõikuriga, vajalik vuuk tekitada ja seda umbes 1 cm sügavusele. Vuugi saab seejärel uuesti täita hermeetiku, täiteliiva või seguga.
Kolmandaks võite panna kaabli tee peale ja asetada sellele kaabli kaitsmiseks kas plastist või alumiiniumist katteliistu, mis kinnitatakse kaablit vigastamata aluspinna külge. Tuleb küll panna tähele, et mõned alumiiniumliistud võivad mõjutada mõne roboti võimet jälgida piirdekaablit.

Robotniiduki piirdekaabli paigaldamine tee alla

Kogu paigaldamine võib sõltuvalt selle mahust ja keerukusest aega võtta 2–10 tundi, aga see aitab pärast hoida kokku väga palju teie aega, mida kulutaksite tavaniidukiga niites.
Kogu ülaltoodud teabe kohta on meil täiendavaid näpunäiteid, mis võimaldavad maksimeerida niiduki töövõimet. Võtke küsimuste tekkides meiega kindlasti ühendust, et saaksime pakkuda sobivaima lahenduse. Rohkem planeerimisele kulutatud aega, tasub kindlasti ära ja paigaldusaeg jääb hiljem seetõttu lühemaks.